Sedět u počítače https://www.nbu.cz/cs/ochrana-utajovanych-informaci/fyzicka-bezpecnost-technicke-prostredky-a-dalsi-prvky-fyzicke-bezpecnosti-a-jejich-certifikace/ nebo televizní obrazovky celé dny jako peciválové není zrovna nejlepší pro vaše zdraví. Pohyb je pro člověka přirozený. Nemusíte se hýbat celý den, bohatě postačí sportovat třeba jen půl hodiny denně tři až čtyři dny v týdnu. Je potřeba hlavně nastartovat organismus, protože jedině tak bude dobře fungovat. Lidé, kteří jsou většinu času pasivní rovněž mají vyšší sklony k tloustnutí, a to i když mají jídelníček poměrně vyvážený. Pohyb je tedy velice důležitý a je potřeba se mu věnovat. Nemělo by se ale jednat o vzpírání či další silové sporty, ale spíše o aerobní cvičení, které je daleko zdravější a neposiluje pouze konkrétní svalové partie, ale celé tělo.
Možností, jak se hýbat je celá řada. Většina lidí běhá, nebo se alespoň prochází. Je to prakticky zadarmo a funguje to. Stejně jako jízda na kole. Ovšem přinutit se k něčemu takovému je pro mnoho jedinců docela složité. Z toho důvodu je doporučováno provádět takové fyzické aktivity, které nejenže povedou k vytouženému cíli, ale zároveň budou daného jedince i bavit. Mezi takové aktivity může být i skákání na trampolíně 305.
Na rozdíl od výše zmíněných sportovních aktivit dokáže skákání na trampolíně skutečně zabavit. Je to velice příjemná činnost, která je ovšem již po pár minutách docela namáhavá. Není ani divu, cvičenec během skákání namáhá velkou část těla, což je ale dobře. Čím častěji takto budete cvičit, tím lepší budete mít výsledky. Posílíte svaly, zlepší se vám fyzická kondice a obecně budete zdravější, a to i po psychické stránce.
Používat trampolínu 305 je navíc poměrně bezpečné. Ano, i zde můžete přijít k úhoně, ale vzhledem k velkému množství bezpečnostních prvků typu ochranná síť nebo obaly na pružiny je velice nepravděpodobné, že by se vám během cvičení něco stalo. Samozřejmě je potřeba dávat si pozor, ale to i při jezdění na kole či běhání.